Masaż

Masaże w Paracelsus w Gdyni

Masaże: leczniczy, odchudzający, limfatyczny, anty celulitis:

 

Masaż odpręża oraz uwalnia od napięć i bólu. Redukuje stres, uspokaja i wycisza.  Kto raz skorzystał z prawidłowo wykonanego masażu leczniczego, przekonał się o jego dobroczynnych właściwościach. Jeśli pragniesz odzyskać harmonię duszy i ciała, zapraszamy na masaż i rehabilitację do gabinetu Paracelsus w Gdyni. Zadbamy o Twoje zdrowie, ciało i samopoczucie!

Trochę historii

Masaż na kartach historii pojawił się już w starożytności. Niegdyś stanowił uzupełnienie obrzędów religijnych, które były integralną częścią leczenia. Z czasem – wraz z postępem wiedzy – stał się częścią medycyny ludowej i konwencjonalnej.

Pierwsze wzmianki o tym, że masaż wykorzystywany był w leczeniu, pochodzą z Indii oraz Chin. Uznawany był tam za naturalną metodę leczenia, jakiej poddawano chorych. O wspaniałych efektach, jakie niesie ze sobą masaż, wspominali w swoich dziełach tacy „ojcowie medycyny” jak Hipokrates, Celsus i Galena. Już wtedy mówili oni o leczniczym wpływie masażu na konkretne choroby. W Starożytnej Grecji, w której na tę formę leczenia pozwolić sobie mogła tylko najbogatsza część społeczeństwa, masażom poddawani byli także najwybitniejsi sportowcy. Masaż zniknął z kart historii w okresie Średniowiecza, co związane było z zanikiem wiedzy medycznej.

W czasach nam współczesnych masaż jako oficjalna metoda leczenia został ogłoszony przez francuskiego lekarza Ambrożego Pare żyjącego w XVI wieku. Dzięki swoim badaniom i obserwacjom opisał zbawienny wpływ masażu w rekonwalescencji pooperacyjnej.

XIX wiek to dalszy rozwój masażu leczniczego, do czego w największym stopniu przyczynił się szwedzki lekarz Per Henrik Ling. Był on współautorem tak zwanej „szwedzkiej gimnastyki”, w zakres której wchodzi również masaż leczniczy, zaś autorem „masażu naukowego” był holenderski lekarz Johan Mezger, który określił dokładne wskazania, jak i przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu.

Nowość – masaż w miodzie w Paracelsus w Gdyni

Paracelsus w Gdyni oferuje jeden z najbardziej efektywnych w swoim leczniczym działaniu rodzajów masażu – „masaż w miodzie”.

W cyklu tego rodzaju masaży dzięki leczniczym właściwościom ciepłego miodu dochodzi do procesu regeneracji wszystkich poddanych zabiegowi komórek, a także następuje oczyszczenie organizmu z nagromadzonych często przez wiele lat toksyn. Oczyszczana jest więc nie tylko skóra, ale także organy wewnętrzne, co stanowi największą wartość tego leczniczego zabiegu. Masaż miodowy często łączymy w naszym gabinecie w Gdyni z innymi rodzajami masaży oraz zabiegami rehabilitacyjnymi w celu skutecznej i szybszej poprawy zdrowia. 

Masaż w miodzie w gabinecie Paracelsus w Gdyni to oryginalna metoda terapii manualnej. Przyczynia się do wzmożonego działania układu limfatycznego oraz korzystnie stymuluje wydzielanie gruczołów potowych.

Masaż ten zalecany jest przy:

  • problemach z krążeniem,
  • objawach obniżonego działania układu odpornościowego oraz nerwowego (nerwice, stres, depresja, nerwobóle),
  • regeneracja po wzmożonym wysiłku fizycznym,
  • bólach reumatologicznych,
  • problemach dermatologicznych (cellulit, rozstępy, blizny).

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez centrum Paracelsus w Gdyni bogatej oferty masaży. 

Masaż leczniczy w Gdyni