Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia w Paracelsus w Gdyni

Hydrokolonoterapia to znana od wieków metoda leczenia. Już od bardzo dawna znany jest jej dobroczynny wpływ na zdrowie naszych organizmów. Obecnie powszechnie używa się określenia lewatywa. Jest to jednak nazwa dosyć myląca, ponieważ hydrokolonoterapia wykonywana w gabinecie Paracelsus w Gdyni znacząco różni od typowej lewatywy.

Organizm jest oczyszczany w zamkniętym obiegu. Jelito grube jest płukane kilkakrotnie, a ścianki okrężnicy są masowane dzięki stałej wymianie wody. Pozwala to na znaczącą poprawę pracy układu trawiennego (tak potrzebną m.in. w procesie odchudzania) i całego organizmu.

Zaniedbania okrężnicy – dlaczego korzystać z hyndrokolonoterapii?

Zła dieta, odwodnienie, wstrzymywanie potrzeb fizjologicznych, a także nieuprawianie sportu czy stresujący tryb życia sprawiają, że w okrężnicy odkładają się złogi, będące pozostałością niewydalonych resztek pokarmowych. Tworzą one warstwę przylegającą do ścianek jelita, blokując w ten sposób wchłanianie substancji odżywczych. Zamiast tego do Twojego ciała przedostają się toksyny.

Co jest wynikiem zaniedbania okrężnicy? Okazuje się, że wiele dolegliwości i chorób ma swój początek właśnie w jelicie grubym. Toksyny, które wydzielają się w okrężnicy mogą wpływać na przedwczesne starzenie, ból kości i stawów oraz przewlekłe zmęczenie.

Dlatego zabieg hydrokolonoterapii przeprowadzany w naszym gabinecie w Gdyni wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu.

Jak przebiega hydrokolonoterapia w gabinecie Paracelsus w Gdyni

W gabinecie Paracelsus w Gdyni wykonujemy głęboką hydrokolonoterapię pozwalającą na dokładne przemycie jelita. Do płukania używamy filtrowanej i sterylizowanej wody. Wykonywany przez specjalistów zabieg przebiega łagodnie i małoinwazyjnie. Zarówno temperatura, jak i ciśnienie wody są zbliżone do fizjologicznego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Zalety hydrokolonoterapii

Przeprowadzona przez najwyżej klasy specjalistów terapia wpływa pozytywnie nie tylko na jelita, ale i cały organizm.

Jelita lepiej pracują i wchłaniają składniki odżywcze, a pacjentowi nie dokuczają już wzdęcia i zaparcia. Wraz z odprowadzaną w czasie hydrokolonoterapii wodą usuwane są wszelkie toksyny, złogi, a nawet pasożyty znajdujące się w jelitach. Zabieg skutecznie leczy także grzybicę układu pokarmowego. Po zabiegu zwiększa się odporność organizmu.

Korzystając z zabiegu hydrokolonoterapii w gabinecie Paracelsus w Gdyni znacząco polepszają Państwo stan zdrowotny swojego ciała. Znikną dokuczliwe dolegliwości związane z układem pokarmowym, a organizm stanie się znacznie odporniejszy na choroby.

Zachęcamy do skorzystania z hydrokolonoterapii w naszym gabinecie w Gdyni.