Krioterapia

Krioterapia w Paracelsus w Gdyni

Jest to metoda znana od tysięcy lat i stosowana była już w starożytnym Egipcie. Jednym z najbardziej znanych prekursorów tego sposobu leczenia był wybitny grecki lekarz Hipokrates nazywany do dnia dzisiejszego „ojcem medycyny”. Już w V wieku p.n.e. zalecał stosowanie niskich temperatur przy obrzękach, bólach oraz krwawieniach.

Krioterapia miejscowa

Stosowana w Paracelsus w Gdyni krioterapia jest rodzajem terapii, w której ciało pacjenta poddawane jest działaniu bardzo niskich temperatur (od -160 do -100 °C). Zabieg trwa krótko (nie dłużej niż 3 minuty). Aby była skuteczna musi być wykonywana przez wykwalifikowaną kadrę. Zabieg ten nazywany jest także kriostymulacją, ponieważ głównym celem leczenia tą metodą jest dostarczenie organizmowi stresu fizjologicznego, przez co organizm sam zaczyna pracować nad uporaniem się z chorobą. Dzieje się tak, ponieważ do schładzanych miejsc po zakończeniu zabiegu organizm doprowadza duże ilości krwi pod dużym ciśnieniem.

Jednym z wykorzystywanych przez gabinety Paracelsus w Gdyni rodzajów krioterapii jest tak zwana krioterapia miejscowa. Polega ona na poddaniu działaniu niskich temperatur konkretnych miejsc na ciele pacjenta przy pomocy specjalnego aplikatora. Dawkowanie bardzo niskich temperatur w skoncentrowany sposób doprowadza do zamarzania chorych lub niepożądanych komórek, czego konsekwencją jest wyleczenie danego obszaru na ciele lub konkretnego organu wewnętrznego pacjenta.

Wysoka jakość usług

Gabinety Paracelsus w Gdyni i Szczecinie są jednymi z najlepiej przystosowanych w Polsce w dziedzinie krioterapii. Zarówno pod względem wykwalifikowanej kadry, jak i specjalistycznego sprzętu, jakim się posługujemy. Dzięki temu pacjenci poddający się tej metodzie cieszą się bardzo dobrymi wynikami leczenia. Pracujący w Paracelsus w Gdyni lekarze oraz fizjoterapeuci po dokładnej analizie stanu zdrowia zapewnią Państwu najwyższy komfort zabiegów krioterapii, co pozwoli na szybki powrót do zdrowia w miłej atmosferze.

Aby metoda okazała się skuteczna, należy ją przeprowadzać w cyklu 10 zabiegów. Najlepiej codziennie lub z jednodniową przerwą. Lekarze wspólnie z Państwem zaplanują wygodny i efektywny cykl krioterapii.

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych zabiegów krioterapii wykonywanych w Paracelsus w Gdyni. Polecamy również inne zabiegi: fizykoterapięhydrokolonoterapię i ozonoterapię.