Fizykoterapia

Fizykoterapia w Paracelsus w Gdyni

Centrum Paracelsus w Gdyni poleca Państwu profesjonalne zabiegi z zakresu fizykoterapii. Polegają one na oddziaływaniu na organizm człowieka zarówno fizycznymi czynnikami naturalnymi, jak również tymi wytworzonymi sztucznie: światłem, ciepłem, prądem elektrycznym, polem elektrycznym, promieniowaniem, mikrofalami i drganiami mechanicznymi.

Fizykoterapia to tak naprawdę kilka dziedzin – elektroterapia, terapia ultradźwiękowa, magnetoterapia i terapia laserowa. Centrum Paracelsus w Gdyni oferuje Państwu zabiegi wykorzystujące pełen zakres fizykoterapii opierając się na każdej z tych dziedzin. Dzięki temu pomagamy odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie.

Warto także skorzystać z naszego szerokiego wachlarzu usług: hydrokolonoterapii czy krioterapii.

Elektroterapia

 

Czym jest elektroterapia? Czy elektroterapia może Państwu pomóc?

Zdecydowanie TAK!

W naszym centrum w Gdyni, elektroterapię stosujemy jako leczenie objawowe schorzeń układu ruchu oraz układu neurologicznego. Do leczenia wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Sam system leczenia polega na przepływie elektronów poprzez tkanki organizmu czego efektem jest zmiana potencjałów błonowych w komórkach pacjenta. Poza bezpośrednim działaniem na tkankę, fale elektryczne odgrywają bardzo istotną rolę w rozprowadzaniu substancji chemicznych i sygnałów nerwowych w ciele człowieka.

Decyzja o tym, jaki rodzaj prądu należy zastosować przy konkretnym schorzeniu, podejmowana jest po wnikliwej ocenie stanu zdrowia pacjenta oraz wrażliwości.

Elektroterapia, to wyjątkowy, nowoczesny i co najważniejsze skuteczny system, który pozwala cieszyć się powrotem do zdrowia w szybkim czasie. Nasza wieloletnia praktyka w dziedzinie elektroterapii sprawia, że Gdynia może pochwalić się jednym z najlepszych ośrodków zajmujących się tą metodą leczenia w Polsce.

Elektroterapia, Gdynia, Twoje zdrowie w zasięgu ręki!

Terapia ultradźwiękowa

Terapia ultradźwiękowa, inaczej nazywana w fizykoterapii ultrasonoterapią to wykonywany w centrum Paracelsus w Gdyni zabieg miejscowy mający zastosowanie w terapii chorób zwyrodnieniowych stawów, zespołach bólowych, ostróg kości piętowej, bólu po amputacjach, blizn.

Efekt terapeutyczny ultradźwięków występuje już po kilku zabiegach i polega na uśmierzeniu bólu, poprawie ukrwienia tkanek i ich trofiki, zmniejszeniu napięcia mięśni oraz zwiększeniu rozciągliwości tkanek.

Wytworzenie konkretnych częstotliwości, które będą mogły być zastosowane w lecznictwie jest możliwe dzięki wykorzystaniu substancji aktywnych elektromechanicznie, czyli takich, które pod wpływem wytworzonego pola elektrycznego będą mogły ulec odkształceniu. Właściwości takie wykazują np.: kryształ kwarcu oraz tytanian baru.

Magnetoterapia

Magnetoterapia, to leczenie przy zastosowaniu pola magnetycznego, pulsującego w niskich częstotliwością. Znana jest od ponad stu lat, a wprowadzona do szerokiego zastosowania w lecznictwie została przez wybitnego szkockiego fizyka Jamesa Maxwella. Magnetoterapia jako jedna z dziedzin fizykoterapii znajduje zastosowanie min. w ortopedii, chorobach wewnętrznych oraz reumatologii. Wyjątkowość tej metody polega na głębokim, a nie tylko powierzchniowym oddziaływaniu na organy wewnętrzne człowieka. Fizykoterapia wykorzystuje pulsujące pole magnetyczne głównie w przypadkach stanów zapalnych. W Paracelsus Gdynia wykorzystujemy dwa najbardziej efektywne rodzaje magnetoterapii:

  1. Impulsowe Pole Magnetyczne (PMF – Pulsed Magnetic Field), prostokątne, trójkątne, sinusoidalne, eksponencjalne i ciągłe
  2. Kombinacja impulsowego i statycznego pola magnetycznego z regulowanym współczynnikiem proporcji (dla terapii przeciwzapalnych i stanów ostrych)

Terapia laserowa

  1. Szeroki wachlarz gotowych programów terapeutycznych dla rehabilitacji, ortopedii, medycyny sportowej, stomatologii, ginekologii, laryngologii, dermatologii, neurologii, pediatrii, medycyny rodzinnej i wellness
  2. Akupunktura laserowa, częstotliwości Nogiera i EAV

Zabiegi wykonywane są aparatami najwyższej jakości renomowanej firmy BTL.

Stosowana w centrum Paracelsus w Gdyni fizykoterapia może stanowić leczenie uzupełniające lub podstawową formę leczenia.

Fizykoterapia w Gdyni